Příběhové postavy

Každá z níže uvedených postav má předem vytvořené rodinné a vztahové vazby. Herní pozadí a svou historii. Má předem nastavené a připravené herní cíle a případně i činy a kroky, kterými chce těchto cílů dosáhnout.

příběhové postavy jsou ve větší části trvalí obyvatelé mestečka a tedy se všichni minimálně od vidění, z kostela a z baru znají.

Jedná se o nejvýznamnější či nejzřetelnější rodiny zdejší společnosti. Ať už se jedna o významné osoby svým postavením (starosta, kolonl, reverend), nebo rodiny původních osadníků zakládající zdejší městečko. Samozřejmě se město stále rozrůstá, takže zde najdete i nově příchozí, kteří silně ovlivňují chod města.

reverend Jasper Davis (30)

Upřímně věří v Boží přikázání. Jako mladý byl plný ideálů, což ve špíně amerického západu začalo brát brzy za své. Trochu víry v nápravu hříšníků mu dodal Robert Adams a stali se z nich blízcí přátelé. Je mu třicet, má milující ženu sdílející jeho křesťanské hodnoty, o kterých velmi intenzivně pravidelně káže v kostele. Však i kdyby jediného clověka přivedl k boží pravdě, stálo to za to. Nic ale netrvá věčně a jeho život se mu začíná rozpadat jako domečech pokrových karet. Jak je možné, že jemu, cnostnému a bohabojnému muži ďábel zasévá do srdce tolik pochybností.

 

Mary Davis (29)

Je hluboce oddána Bohu, svému manželovi a jeho práci reverenda. Její láska a víra v manžela je však ještě pevnější, než v samotného Boha. Udělala by pro něj všechno. Naprosto všechno. Cítí, že se s ním něco děje. Určitě je nervózní z kázání k příležitosti těch velkých oslav. Po oslavách se život určitě vrátí do starých kolejí. Snad….

Lily Smith (25)

O sobě ví, že je hezká. Se setrou se protloukaly životem, až zakotvily ve městě Cody. Je jí tu dobře, i když pro její divokou a nepředvídatelnou povahu je přece jen trošku nudné a poklidné. Vždycky si ale najde nějaký způsob jak se zabavit. Jen aby ta zábava nebyla pro ni moc drahá.

Jane Smith (23)

Je o dva roky mladší, než její sestra Lily. Sama do Cody zapadla ještě úspěšněji, než Lily. Dokonce se tady zamilovala, jenže jak to udělat, aby mohli být spolu? Po letech protloukání dobře ví, že život není zadarmo. Je potřeba jít osudu trochu naproti.

Zoe James (49)

je vdovou po usvědčeném a popraveném banditovi. Svého manžela obdivovala a imponoval jí a ve stejném duchu vychovávala jejich děti. Kéž by šel Bill v jeho stopách. Bohužel z něj nevyrostl takový “dobrodruh”, jakým býval jeho otec. To u dcery Rose má větší pochopení. A ta směšná šerifka se svými řečmi o právu…. Ta jí umí rozčílit…

Rose James (22)

Vždycky vzhlížela ke svému otci. Asi kvůli tomu, jak jí byl vzácný a zahrnoval ji dárky, když se zrovna neschovával, nebo neloupil. Přála by si v životě přesně takového CHLAPA. Vášeň a lásku až za hrob. Šerifka má štestí, že je v úřadu, jinak už by měla vyškubané vlasy a monokl na ozdobu.

Bill James (28)

Vůbec nechápe svou vlastní matku se sestrou. Vždyť jeho otec byl prachsprostý bandita a vrah. Všichni ve městě to vědí a podle toho se na něj koukají. Jako na syna toho zmetka a matky, která jeho skutky ještě ke všemu opěvuje. Nenávidí to tu! Jenže vypadnout z tý díry není tak jednoduchý jak jednoduše se to řekne…

Robert Adams (54)

Byl za mlada pěkný darebák. Život se mu obrátil naruby, když se mu narodil syn a manželka při porodu zemřela. Pochopil, že ho Bůh trestá. Jediné, co má v zivotě smysl je jeho syn Aaron. To pro něj tu musí být. Všechno ostatní zůstalo hluboko v minulosti a má hořkou pachuť.

Aaron Adams (25)

Je si se svým otcem velmi blízký, avšak zvykl si, že některá témata jsou u něj tabu. Zvykl si na otcovu melancholii a zachmuřilost. O to raději tráví víc a víc času v přítomnosti energické a veselé Rose, kterou potkal v Cody a nemůže na ni přestat myslet. 

Abraham Campbell (51)

Je starostou města Cody, životem protřelý ambiciózní padesátník. Ovšem co mu jde nejlíp v profesním životě, to mu doma pokulhává. Možná své děti přece jen příliš rozmazloval. A zrovna teď, když jeho město pořádá velké oslavy, nebude mít ani doma klid. Jako by nestačilo, že ke všemu, co se šustne si musí připravit projev, nebo vyjádření. Podaří se mu v pořádku spořádat oslavy nebo to bude jeden velký kiks?

Laura Campbell (48)

Být manželkou starosty je občas náročné. Někdy přijde okamžik, kdy už toho má žena plné zuby, ovšem ne každá sebere odvahu jako Laura a odejde. Nemá pocit, že jí po čtyřicítce život končil. Naopak! Co bylo opravdu těžké, bylo odloučení od dětí. Ze všeho nejvíc se Laura těší na oslavy a radostné shledání s dětmi, když se tak moc často nevidí. Za tu dobu se toho ve městě hodně věcí změnilo a Laura ještě bude valit oči!

Eleanor Dumont (34)

 Je jí už přes třicet a jako vdova to neměla jednoduché. S manželem přicestovali do Ameriky za obchodem a po jeho smrti jí vyškolili jeho společníci v drsném mužském světě obchodu, až tak dobře, že jí nezbylo téměř nic. Přitom to byla ona, kdo podnik prakticky vedl! Ovšem žena jejího formátu, impulzivní francouzská krev, se vždycky prosadí. Její profesní kvality a loajalita neunikly ani strarostu Campbellovi, kterému léta dělá věrnou pravou ruku.

Thomas Campbell (24)

Je občas svému otci jako osina v zadku. Po matčině odchodu na něj otec kvůli práci starosty neměl moc času. Takové zlaté dítě. Rád se baví, rád si zahraje pokr, ovšem otec by si představoval, aby se trochu méně bavil a trochu více pracoval, alespoň na své veřejné prezentaci. Co teprve až mu otec přijde na jeho románek…

Susan Cambell (20)

Vedle svého bratra je Susan starostovo druhé zlaté dítě. Nikdy se nemusela potýkat se skutečnými problémy. Dalo by se říct, že je sladká naivní rozmazlená dvacítka, což v okolí sem tam přináší se starostovou princezničkou problémy. Zůstane dál problematickou naivkou nebo se stane něco, co jí dá trochu do latě?

Mina Wyatt Marks (27)

Je vskutku zvláštní osobnost. Už jen proto, že jako žena zastává úřad šerifa. Ve městě Cody vyrostla po boku otce, který tento úřad zastával před ní a snad se už narodila s puškou v ruce. Po jeho vraždě, tak nějak skoro automaticky, přešly jeho úlohy na ní. Otcova smrt jí nedá spát. Za tu vraždu zatím nikdo nebyl potrestán a to není v jejím světě možné. V něm totiž po zločinu vždycky přichází trest….

Edward Cris Clark (30)

 Je muž, co má za lubem. Těsně před třicítkou by si chtěl dát život trochu dohromady a oženit se s někým, kdo mu trochu vylepší společenské postavení. Naskytla se mu perfektní příležitost, kolonel McHarirs shání manžela pro svou dceru. Jen aby to klaplo!

Todd “Ace” Rainey (31)

Přistěhoval se do města teprve nedávno. Měl štěstí, že šerifka zrovna potřebovala výpomoc a on to s lidmi umí. Je to hráč, úplné Eso. Určitě tady bude velmi užitečný. Seznamte se s novým zástupcem šerifa.

George Clay McHarris (56)

Je zkušený a dobrý voják. Nějakou dobu už ve městě Cody žije se svojí dcerou. Je velmi zásadový a disciplinovaný, jak odpovídá jeho vysoké vojenské hodnosti. Hodlá seznámit svou dceru s jejím budoucím ženichem. Je citově plochý a nechápe, proč se dcera nehrne do svatby. Čeká ho tam ovšem více překvapení….

Elizabeth Ivie McHarris (22)

Ve svých dva a dvaceti má Elizabeth nejvyšší čas na vdávání. Doteď byla dost vybíravá, než se její otec, vojenský důstojník, rozhodl vzít její osud do vlastních rukou a opatřit jí náležitého ženicha. Z otcovi snahy není vůbec nadšená. Vymyslí plán, jak se z toho vymanit nebo podlehne příkazům a přáním otce?

Aleck “Tex” Masson (46)

Massonové jsou vcelku velká rodina a zvyklí držet pospolu. Tex je hlavou rodinného klanu už nějaký pátek a ví, že loajalita a důvěra je k nezaplacení. A za ty roky taky ví, že se někdy vyplatí odpouštět a někdy taky ne…..

Retta Masson (30)

Je dost bystrá oportunistická mrcha. V rodině jim moc ženských nepřežilo a Retta byla vždycky Massonovic princezna. A privilegovaná děvčátka někdy zlobí a věří, že jim všechno projde. 

Roxie “ Rodeo” Masson (23)

Držkatá, kousavá, potvora,… To je jen několik slov, kterými se dá popsat. Princeznička číslo dvě. V Cody to bude jistě paráda! Bude se tančit a jistě jí přijde nadbíhat spousta mužů. Tak jako vždycky…

Darrell Masson (26)

Má fakt pěknou setřenici….. Rád hraje karty a umí na ně sehnat prachy. Vidí se trochu jako hrdina z románů…. který mu někdo přečte.

Mat Hudgins (32)

je gentleman, okouzlující a charismatický. Vždy upravený stylový pistolník. Revolvery nemá jen na ozdobu. Skutečně to s nimi umí a nejen s nimi. Dobře ví, že stačí sednout si se sklenkou dobré whiskey, rozvonět kvalitní doutník a počkat si…

Hank Gibbon (27)

Není příliš bystrý ani krásný. Je rád, když dokáže složit větu “ Já jsem Hank”. Snil o tom, že si najde teplé místo jako nějaký úředník, ale nějak to nešlo dohromady. Hank sice nepobral příliš šarmu a inteligence, ale za to umí být skvělým a věrným přítelem.

Rebecca Pinkey (28)

Má za sebou dost tragickou minulost a ještě si to nehodila. Věří, že její osud se ještě nenaplnil. Ke své ironické povaze se shodou okolností dostala k povolání hrobařky. Toto povolání bude mít vždycky zelenou tam, kde zůstali ještě nějací lidé a to si Rebecca plně uvědomuje. Nemá problém zasypávat lidi hlínou. Vlastně ráda pořádá červí slavnosti.

Alfred Kenneth (45)

Na oslavách se to neobejde bez státníků. Starosta jiného města a dobrý přítel Abrahama přijíždí na zahájení a pozdravení lidu. Je tu i z dalších důvodů jako předání důležitých dopisů a dlouho zapomenuté věci. Nakonec se z toho vyklube více než jen obyčejná návštěva. Alfred skočil přímo do spleti problémů a dá mu práci se ze všeho vyhrabat ven.   

Brian Shane Nesbet (32)

Nebojí se krompáče a těžké práce. Kope zlato tak dlouho, kam jen jeho paměť sahá.  Vlastně nic jiného ani nezná a v životě vlastně nic nepotřebuje. Veverku vždycky nějakou setřelí a sestra je odbornicí na to udělat z veverky delikatesu . Stačí jí k tomu oškubat trávník a voalá bon apetit. A bráška? Na toho se může vždycky spolehnout. Ani jeden si nedokáže představit svůj život bez toho druhého.

Mark Tobias Nesbet (28)

Je mladším bratrem Briana. Nezná nic jiného, než těžkou práci a sladkou odměnu za všechnu tu dřinu v divočině, kdy tu dřinu přijedou zúročit do města. Ale přece jen už pomalu není nejmladší na takový způsob života a usadit se na vlastním kusu půdy zní celkem fajn.

Belle Poppy Nesbet (23)

Odjakživa cestuje se svými bratry. Oni udělají tu těžkou práci a ona jim opatří, v rámci možností v divočině, zázemí. Uklohní veverky, přemáchne spoďáry.. No klasika.  Jednou za čas, když mají za co, to přijedou roztočit do města. Belle si opatruje přesně ty krásné speciální šaty jako zbytečnou zátěž v batohu. Tomu chlapi nemůžou rozumět…